دریچه ای برای گفتگو و مشارکت برای ایرانی آباد و آزاد


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :گودرز صادقی
تاریخ:دوشنبه 12 خرداد 1399-10:40 ق.ظ

خودکشی های محترمانه

مسئول انتظامی گزارش میدهد: در دو ماه گذشته تنها در این شهرستان (نه در کل استان) ۱۳ مورد خودکشی موفق داشتیم که ما سر صحنه حاضر شدیم. مواردی که در بیمارستان منجر به فوت شده در این آمار نیامده است... هت زده میشوم. خیلی زیاد است! خدا میداند چند مورد در بیمارستانها منجر به فوت شده است. تازه، از کجا معلوم موارد دیگری هم نبوده که به نظر مرگ در اثر چیزی جز خودکشی تلقی شده ولی واقعیت چیز دیگری بوده باشد؟

خودکشی یک کار ضد اخلاقی و ضد ارزشهای عمومی است. خیلی ها هستند که تمایل به مرگ دارند ولی نمیخواهند با آبروی خانواده خود بازی بکنند. ممکن است دیگران آنها را آدمهای کم اعتقادی بدانند چون خودکشی یعنی انتخاب داوطلبانه جهنم! و خریدن لعن و نفرین فرشتگان...

 

من یک فکری به سرم زده! تصور میکنم بعضی ها هم هستند که به طریقی خودکشی میکنند که مرگی طبیعی، ناشی از بیماری یا تصادف به نظر بیاید و اسم آن را میگذارم خودکشی محترمانه! آیا مطمئنید بیماری که یادش میرود داروهایش را مصرف کند به قصد و عمد این کار را نمیکند؟ یا بیماری که اشتباهاْ داروهای قلبی خطرناک خودش را بیشتر از حد تجویز شده مصرف میکند واقعا متوجه نیست چکار میکند؟ کارگری که از ارتفاع سقوط میکند واقعا دستش شل شده، تعادلش را از دست داده یا عمدا سقوط کرده است؟ راننده سواری که به ته دره سقوط میکند واقعا خواب آلود بوده یا خواسته است از شر مشکلات و استرسهای فزاینده زندگی رها بشود؟ یا آن یکی که با اتومبیل سواری اش با تریلی شاخ به شاخ شده بعلت بی احتیاطی و سرعت غیر مجاز به این بلا دچار شده یا خود خواسته در لابلای آهن قراضه ها جان باخته است؟

 

گاهی چندین نفر با هم مسبب بدبختیهای یک نفر هستند. آدمهایی هستند که در دسیسه های خانوادگی و مانند آن زندگی و اعتبار و دارایی های خود را از دست میدهند. چنین افرادی فکر میکنند که یا باید همه آنها را بکشند یا خودشان را از بین ببرند. اگر آنها را به قتل برسانند خودشان نیز اعدام خواهند شد، پس چه بهتر که خودشان را انتخاب کنند. من فکر میکنم از بین چنین افراد مستاصلی آنهایی که محترم هستند روشهای محترمانه را برای خودکشی انتخاب میکنند. در این صورت آنها بعنوان افرادی دلسوز و خانواده دوست و نان آور بچه ها که جان خودشان را از دست داده اند مورد تقدیر قرار میگیرند و آبروی کسی هم این وسط ضایع نمیشود.

 

آدم ها موجودات پیچیده ای هستند و هیچ چیز از آنها بعید نیست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اجتماعیات شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات